Yhteystiedot

Iin Micropolis Oy
Piisilta 1 (A-siipi), 91100 Ii

Henkilöstön yhteystiedot löytyvät kartan jälkeen.

Iin Micropolis Oy hallituksen jäsenet (pdf)

Laskutustiedot
Y-tunnus: 1093409-3
Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus): FI1211083000102056
Välittäjä: NDEAFIHH

Oma sijaintini
Hae ajo-ohjeet

Asiantuntijat

Hallinto

  • Leena Vuotovesi

    Toimitusjohtaja

    leena.vuotovesi@micropolis.fi

    040 751 4318

    linkedin profiili

  • Laila Viitanen

    Toimisto- ja talousassistentti, kokoustilavaraukset

    laila.viitanen@iilaakso.fi

    040 3582 458

  • Anna Saksio

    Viestintä- ja markkinointipäällikkö

    anna.saksio@micropolis.fi

    040 5353 362

    linkedin profiili

Ilmastotiimi

Greenpolis logo

Kehitämme vähähiilisiä ratkaisuja kunnille, yrityksille ja yhteisöille. Teemme tiivistä yhteistyötä korkeakoulujen ja tutkimuslaitosten kanssa. Ota yhteyttä!

  • Johanna Kutuniva

    Projektipäällikkö / CircLab, ravinteiden kierrätys

    Kiertotalousverkoston ja innovaatiokeskittymän kehittäminen, sivuvirtojen hyödyntäminen, yritysyhteistyö

    johanna.kutuniva@micropolis.fi

    040 3519 208

  • Lauri Rantala

    Iijoen kehittämiskoordinaattori

    Iijoen vesistövision ja toimenpideohjelmaan kuuluvien hankkeiden toteuttaminen, Iijoen neuvottelukunta, Iijoki Foorumit

    lauri.rantala@micropolis.fi

    040 647 5475

  • Pekka Pääkkönen

    Projektipäällikkö / Talotekniikka

    Energian käytön tehostamisratkaisut, kannattavuuslaskelmat, energian tuotantomallien markkinaselvitykset.

    pekka.paakkonen@micropolis.fi

    050 596 9582

    linkedin profiili

  • Heidi Takalo

    Johtava energiainsinööri / Talotekniikka

    Uusiutuva energia lämmön- ja sähköntuotannossa sekä liikenteessä. Kannattavuuslaskelmat, markkinakartoitukset, energiatukihakemukset, kilpailutusasiakirjat.

    heidi.takalo@micropolis.fi

    044 3456 321

    linkedin profiili

  • Hanna Lahti

    Projektipäällikkö / IlmastoAreena

    IlmastoAreena -hankkeen kumppanuudet, yhteistyöverkostot, ohjelmistotyö ja hallinto.

    hanna.lahti@micropolis.fi

    040 130 6143

    linkedin profiili

  • Niina Grönholm

    Sisällöntuottaja / IlmastoAreena

    niina.gronholm@micropolis.fi

    040 654 2551

  • Jouni Tanskanen

    Projektipäällikkö / Arctic Energy, Älyliikenne 2020

    Sähkön ja lämmön tuotannon mallintaminen uusiutuvalle energialle, älykkäät ratkaisut työ- ja matkailuliikenteeseen, älykkään liikenteen mahdollistamat uudet liiketoimintamallit yrityksille.

    jouni.tanskanen@micropolis.fi

    040 554 9273

    linkedin profiili

  • Kari Manninen

    Energia-asiantuntija / HINKU, FISU, CIRCWASTE, CANEMURE

    HINKU-, FISU- ja CIRCWASTE verkostojen yhdyshenkilö, CANEMURE projektipäällikkö. Energiatehokkuussopimukset, resurssiviisauden edistäminen, tekninen isännöinti, yhteishankinnat

    kari.manninen@iilaakso.fi

    040 1521 511

  • Petri Leppänen

    Projektikoordinaattori / Tuunataan työtä

    Yritysneuvonta resurssiviisauden ja kiertotalouden haasteissa. Energiankulutuksen laskenta ja mallintaminen, EnergyPlan -simulointi.

    petri.leppanen@micropolis.fi

    040 7538 381

    linkedin profiili

Yrityspalvelut

Palvelemme iiläisiä yrityksiä kasvussa, henkilöstön osaamisen kehittämisessä ja investointi- ja rahoitustukineuvonnassa. Kauttamme löydätte myös oikeat asiantuntijat viennin ja kansainvälistymisen tueksi. Ota yhteyttä!

  • Noora Huotari

    Iin yrityskehittäjä

    Perustamisneuvonta, liikeidean arviointi, rahoitusneuvonta, startti- ja tukihakemuksissa auttaminen, yritysyhteistyö

    noora.huotari@micropolis.fi

    040 683 0541

    linkedin profiili

  • Antti Tuomaala

    Toimitusjohtaja

    Yritys- ja teollisuustilojen ja -tonttien myynti ja vuokraus

    antti.tuomaala@iilaakso.fi

    040 672 1389

    linkedin profiili

Tilaa uutiskirjeemme

Tilaa uutiskirjeemme ja saat ajankohtaista tietoa toiminnastamme ja ympäristöön liittyvistä asioista.