Contact

Iin Micropolis Oy (ltd.)
Piisilta 1, 91100 Ii, Finland

info@micropolis.fi

Our Experts

Hallinto

  • Leena Vuotovesi

    CEO

    leena.vuotovesi@micropolis.fi

    040 751 4318

    linkedin profiili

  • Laila Viitanen

    Office assistant

    laila.viitanen@iilaakso.fi

    040 3582 458

  • Anna Saksio

    Communication and Marketing Manager

    anna.saksio@micropolis.fi

    040 5353 362

    linkedin profiili

Ilmastotiimi

Greenpolis logo

Kehitämme vähähiilisiä ratkaisuja kunnille, yrityksille ja yhteisöille. Teemme tiivistä yhteistyötä korkeakoulujen ja tutkimuslaitosten kanssa. Ota yhteyttä!

  • Lauri Rantala

    Iijoen vesistövision ja toimenpideohjelmaan kuuluvien hankkeiden toteuttaminen, Iijoen neuvottelukunta, Iijoki Foorumit

    lauri.rantala@micropolis.fi

    040 647 5475

  • Heidi Takalo

    Chief Energy Engineer

    Uusiutuva energia lämmön- ja sähköntuotannossa sekä liikenteessä. Kannattavuuslaskelmat, markkinakartoitukset, energiatukihakemukset, kilpailutusasiakirjat.

    heidi.takalo@micropolis.fi

    044 3456 321

    linkedin profiili

  • Pekka Pääkkönen

    Project Manager

    Energian käytön tehostamisratkaisut, kannattavuuslaskelmat, energian tuotantomallien markkinaselvitykset.

    pekka.paakkonen@micropolis.fi

    050 596 9582

    linkedin profiili

  • Hanna Lahti

    Project Manager

    IlmastoAreena -hankkeen kumppanuudet, yhteistyöverkostot, ohjelmistotyö ja hallinto.

    hanna.lahti@micropolis.fi

    040 130 6143

    linkedin profiili

  • Jouni Tanskanen

    Project Manager

    Sähkön ja lämmön tuotannon mallintaminen uusiutuvalle energialle, älykkäät ratkaisut työ- ja matkailuliikenteeseen, älykkään liikenteen mahdollistamat uudet liiketoimintamallit yrityksille.

    jouni.tanskanen@micropolis.fi

    040 554 9273

    linkedin profiili

  • Niina Grönholm

    Copywriter

    niina.gronholm@micropolis.fi

    040 654 2551

  • Kari Manninen

    Energy Expert

    Energiatehokkuussopimukset, resurssiviisauden edistäminen, tekninen isännöinti, yhteishankinnat

    kari.manninen@iilaakso.fi

    040 1521 511

  • Petri Leppänen

    Project Assistant

    Yritysneuvonta resurssiviisauden ja kiertotalouden haasteissa. Energiankulutuksen laskenta ja mallintaminen, EnergyPlan -simulointi.

    petri.leppanen@micropolis.fi

    040 7538 381

    linkedin profiili

  • Johanna Jakku-Hiivala

    Assistant

    Paikallista-yritysyhteisö, tapahtumien ja kampanjoiden järjestäminen

    johanna.jakku-hiivala@micropolis.fi

    040 3519 208

Yrityspalvelut

Palvelemme iiläisiä yrityksiä kasvussa, henkilöstön osaamisen kehittämisessä ja investointi- ja rahoitustukineuvonnassa. Kauttamme löydätte myös oikeat asiantuntijat viennin ja kansainvälistymisen tueksi. Ota yhteyttä!

  • Ilkka Pirttikoski

    Perustamisneuvonta, kannattavuuslaskelmat, liiketoimintasuunnitelmat ja rahoituksessa, kuten startti- ja tukirahahakemuksissa auttaminen.

    ilkka.pirttikoski@oulunkaari.com

    044 019 9598

  • Kristofer Clement

    Project Manager

    kristofer.clement@micropolis.fi

    040 5418401

    linkedin profiili

  • Antti Tuomaala

    Yritys- ja teollisuustilojen ja -tonttien myynti ja vuokraus

    antti.tuomaala@iilaakso.fi

    040 672 1389

    linkedin profiili