Yhteystiedot

Iin Micropolis Oy
Piisilta 1 (A-siipi), 91100 Ii

Henkilöstön yhteystiedot löytyvät kartan jälkeen.

Micropolis Oy hallitus (pdf) 

Laskutustiedot
Y-tunnus: 1093409-3
Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus): FI1211083000102056
Välittäjä: NDEAFIHH

Asiantuntijat

Hallinto

  • Leena Vuotovesi

    Toimitusjohtaja

    leena.vuotovesi@micropolis.fi

    040 751 4318

    linkedin profiili

  • Laila Viitanen

    Toimisto- ja talousassistentti

    laila.viitanen@iilaakso.fi

    040 3582 458

  • Anna Saksio

    Viestintä- ja markkinointipäällikkö

    anna.saksio@micropolis.fi

    040 5353 362

    linkedin profiili

Ilmastotiimi

Greenpolis logo

Kehitämme vähähiilisiä ratkaisuja kunnille, yrityksille ja yhteisöille. Teemme tiivistä yhteistyötä korkeakoulujen ja tutkimuslaitosten kanssa. Ota yhteyttä!

  • Heidi Takalo

    Johtava energiainsinööri / Talotekniikka

    Uusiutuva energia lämmön- ja sähköntuotannossa sekä liikenteessä. Kannattavuuslaskelmat, markkinakartoitukset, energiatukihakemukset, kilpailutusasiakirjat.

    heidi.takalo@micropolis.fi

    044 3456 321

    linkedin profiili

  • Pekka Pääkkönen

    Projektipäällikkö / Talotekniikka

    Energian käytön tehostamisratkaisut, kannattavuuslaskelmat, energian tuotantomallien markkinaselvitykset.

    pekka.paakkonen@micropolis.fi

    050 596 9582

    linkedin profiili

  • Irja Ruokamo

    Ohjelmapäällikkö / Resurssiviisaus, FISU yhteyshenkilö

    Uusiutuvan energian ja materiaalitehokkuuden selvitykset, kiertotalouden uusien liiketoimintojen tunnistaminen ja kehittäminen, kehittämisrahoituksen neuvonta ja hakeminen.

    irja.ruokamo@micropolis.fi

    050 354 8200

    linkedin profiili

  • Jouni Tanskanen

    Projektipäällikkö / Arctic Energy, Älyliikenne 2020

    Sähkön ja lämmön tuotannon mallintaminen uusiutuvalle energialle, älykkäät ratkaisut työ- ja matkailuliikenteeseen, älykkään liikenteen mahdollistamat uudet liiketoimintamallit yrityksille.

    jouni.tanskanen@micropolis.fi

    040 554 9273

    linkedin profiili

  • Kari Manninen

    Energia-asiantuntija / HINKU yhteyshenkilö

    Energiatehokkuussopimukset, resurssiviisauden edistäminen, tekninen isännöinti, yhteishankinnat

    kari.manninen@iilaakso.fi

    040 1521 511

  • Petri Leppänen

    Projektiavustaja / Arctic Energy

    Energiankulutuksen laskenta ja mallintaminen, EnergyPlan -simulointi.

    petri.leppanen@micropolis.fi

    040 7538 381

  • Johanna Jakku-Hiivala

    Yritys- ja yhteisöaktivaattori / Iisisti Energinen

    Paikallista-yritysyhteisö, tapahtumien ja kampanjoiden järjestäminen

    johanna.jakku-hiivala@micropolis.fi

    040 3519 208

Yrityspalvelut

Palvelemme iiläisiä yrityksiä kasvussa, henkilöstön osaamisen kehittämisessä ja investointi- ja rahoitustukineuvonnassa. Kauttamme löydätte myös oikeat asiantuntijat viennin ja kansainvälistymisen tueksi. Ota yhteyttä!

  • Antti Tuomaala

    Toimitusjohtaja

    Yritys- ja teollisuustilojen ja -tonttien myynti ja vuokraus

    antti.tuomaala@iilaakso.fi

    040 672 1389

    linkedin profiili

  • Ilkka Pirttikoski

    Yritysasiamies

    Perustamisneuvonta, kannattavuuslaskelmat, liiketoimintasuunnitelmat ja rahoituksessa, kuten startti- ja tukirahahakemuksissa auttaminen.

    ilkka.pirttikoski@oulunkaari.com

    044 019 9598

  • Hanna Lahti

    Sijoittumispalvelut, Projektipäällikkö / Kesäbisnes -hanke

    Iihin sijoittuvien yritysten palveleminen, yrityskokeilut, kevytyrittäjyys, oppilaitosyhteistyö, Kesäyrittäjä -kampanja

    hanna.lahti@micropolis.fi

    040 130 6143

    linkedin profiili

  • Helena Ylisirniö

    Työllistämiskoordinaattori

    Kasvuneuvonta, oppilaitosyhteistyö ja henkilöstön osaamisen kehittäminen.

    helena.ylisirnio@micropolis.fi

    040 351 3397

Tilaa uutiskirjeemme

Tilaa uutiskirjeemme ja saat ajankohtaista tietoa toiminnastamme ja ympäristöön liittyvistä asioista.